mirmed@op.pl
O poradni
Dermatochirurgia

Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem zmian skórnych.

Należą do nich między innymi różne rodzaje znamion np. naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe, włókniaki, odciski i żółtaki powiek.

Techniki usuwania zmian:
- chirurgiczne,
- laserowe.

Zabiegi wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Możliwe jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, jednak jest ono stosowane tylko w przypadku osób bardzo wrażliwych, małych dzieci oraz w sytuacjach, kiedy usuwana zmiana jest bardzo rozległa.

Usunięta zmiana jest przesyłana do badania histopatologicznego, które umożliwią postawienie ostatecznej diagnozy i prawidłowe określenie dalszego leczenia.

Ważne jest, by poddając się zabiegowi usunięcia zmiany mieć świadomość, że każdy zabieg chirurgiczny pozostawia ślad. Wygląd blizny może być różny i zależy to od kilku czynników. Znaczenie ma tu przede wszystkim rozmiar i lokalizacja zmiany, która ma zostać usunięta oraz rodzaj techniki chirurgicznej, zastosowanej podczas zabiegu. Nie bez znaczenia są także wiek pacjenta i indywidualne cechy jego skóry oraz proces gojenia się i wystąpienia ewentualnych powikłań. Duża część czynników wpływających na powstawanie zmian skórnych niezależna jest od lekarza leczącego, z czego warto zdawać sobie sprawę. Do jego zadań należy przede wszystkim dbałość o to, by usunąć powstałą zmianę w najskuteczniejszy sposób, dbając jednocześnie o to, by pozostały po ingerencji chirurgicznej ślad był jak najmniej widoczny.

Wybrana metoda leczenia, ryzyko z nią związane, a także spodziewane efekty jej zastosowania są zawsze omawiane podczas konsultacji z lekarzem.
Chcesz umówić wizytę?
Wybierz preferowany sposób kontaktu:
Przygotuj numer PESEL i zadzwoń już teraz!
Zapytaj o szczegóły naszej oferty!
Kliknij poniższy link i wyślij maila do naszej rejestracji
Odpowiadamy w maksymalnie 24h!
mirmed@op.pl
Internetowa rejestracja do lekarzy wszystkich specjalności
Kliknij poniższy link i zarejestruj się On-line!
Przejdź do eRejestracji (dodać link)
Adres
ul. Mireckiego 90,
Tomaszów Mazowiecki

44 738 00 07
Numery wewnętrzne:
Rejestracja POZ
Rejestracja Poradni Specjalistycznych
Stomatologia
Opieka długoterminowa
Diagnostyka laboratoryjna
Diagnostyka obrazowa
Medycyna pracy
Hostel
Godziny otwarcia
POZ pon.-pt.
Rejestracja Pacjentw w godz.
Poradnie specjalistyczne
Punkt Pobrań
Płatności
Karta/Gotówka/MediRaty
Do pobrania
Cennik(brak)
Media społecznościowe